Przepyszne kuleczki, które przypadną do gustu nie tylko fanom kokosa! Mięciutkie, delikatne i niezbyt słodkie, a przy tym obtoczone w aromatycznym karobie idealnie sprawdzą się nawet na eleganckich uroczystościach.
30 grudnia 2014
23 grudnia 2014
20 grudnia 2014
WEGAŃSKI PIERNIK NA GUINNESSIE
Piernik na piwie chodził za mną już jakiś czas, dopiero okres przedświąteczny spowodował że nabrałam w końcu porządnej motywacji. Przyznam szczerze, że na ogół nie przepadam za ciastami tego typu, są dla mnie zwykle dość suche i mulące. Ten piernik jest zupełnie inny, bo miękki i lekko kruchy, a przy tym cudowny w smaku, podwójnie, a może nawet potrójnie czekoladowy. Tak, smak czekolady gra tutaj pierwsze skrzypce. Począwszy od kakao, czekolady w polewie, skończywszy na cudownym piwie o aromacie czekolady. Piwo, to również za jego sprawą powstało to ciasto.
19 grudnia 2014
KOTLETY SOJOWE Z SOSEM GRECKIM
Ryba po grecku to bohaterka stołów w wielu domach, prawie tak sławna jak sałatka jarzynowa. Zdawać by się mogło, że jej wegetariańskiej wersji nie można przygotować, ponieważ podstawa jest przecież ryba. No cóż... moim zdaniem smak jaki chcemy uzyskać jest kwestią odpowiedniego przyrządzenia i do tego, wcale nie potrzebna jest nam ryba. Dzisiejszy przepis opiera się na kotletach sojowych, które można również zastąpić tofu naturalnym lub ugotowanymi plastrami selera. Sekret jednak tkwi w glonach oraz oleju lnianym, które nadają rybny smak i aromat. Całości dopełnia puszysta panierka oraz najprostszy w świecie warzywny sos grecki.
18 grudnia 2014
ZUPA KREM Z BURAKA I MLEKA KOKOSOWEGO
Buraki to jedne z moich ulubionych warzyw. Sama się sobie dziwie że tak niewiele propozycji na ich wykorzystanie pojawiło się na blogu. Obiecuję poprawę i ogłaszam, że tej zimy będzie bardzo burakowo. Zaczynamy od jednego z ciekawszych połączeń, czyli słodkiego buraka i aromatycznego mleka kokosowego. Przepis na cudny krem z buraków i mleka kokosowego znalazłam tutaj. Zmodyfikowałam go nieco, bo zimą wolę wersję z pieczonymi warzywami, które cudownie pachną i nadają wspaniałego aromatu. Krem z buraka jest póki co moim faworytem w zupach krem, przebija nieznacznie nawet zupę dyniową!
12 grudnia 2014
8 grudnia 2014
WEGAŃSKI BLOK CZEKOLADOWY
4 grudnia 2014
SAŁATKA JARZYNOWA Z PIECZONYCH WARZYW
Święta Bożego Narodzenia bez Kevina i sałatki jarzynowej nie istnieją! Od najmłodszych lat uwielbiałam robić ją wspólnie z mamą i siostrą, do późna gotowałyśmy i kroiłyśmy warzywa. Sałatki jarzynowej nie da się nie kochać, chociażby przez te wspomnienia. Moja nowa wersja oparta jest na warzywach korzeniowych, które zamiast gotować upiekłam. U mnie w domu warzywa na sałatkę zawsze były specjalnie gotowane pod tym kątem, ale wiem że w wielu kuchniach sałatka powstaje na bazie warzyw, które były podstawą bulionu. Totalny nonsens, przecież te warzywa wówczas poza błonnikiem nie mają żadnego smaku ani wartości. Tak, czy siak stawiam na pieczone warzywa, które według mnie są bardziej wyraziste w smaku i mają przepiękny zapach (szczególnie pietruszka). W wersji wegańskiej oczywiście sałatka pozbawiona jest jaj, za to porcję lekkiego białka stanowi naturalne tofu, które warto wymieszać z odrobiną czarnej soli. Całości dopełnia jedyny słuszny i najsmaczniejszy domowy wegański majonez na bazie mleka sojowego.
22 listopada 2014
WANILIOWE MLEKO SOJOWE I CUKIER WANILIOWY
Obecnie w sklepach jest coraz większy wybór mlek roślinnych, począwszy od sojowych, skończywszy nawet na mleku z nasion konopi. Tak samo ze smakami - czekoladowe, waniliowe, czy o smaku truskawek nie wzbudza już wielkiego zdziwienia. Kupne mleka to wspaniała sprawa, ale zupełnie nie opłacalna, więc jeżeli tylko mam czas to przygotowuje mleko sojowe w domu. Przepis na mleko o neutralnym aromacie od dawna gości już na moim blogu - DOMOWE MLEKO SOJOWE. Dzisiaj natomiast chciałabym uraczyć Was delikatnym mlekiem o naturalnie waniliowym aromacie
14 listopada 2014
DROŻDŻÓWKI Z CYNAMONOWYM TWAROŻKIEM Z OKARY
Tym razem zapraszam Was do wykonania przepysznych, bardzo prostych drożdżówek, które są małym rozszerzeniem moich ulubionych DROŻDŻÓWEK CYNAMONOWYCH. Przy produkcji mleka sojowego zostaje dość duża ilość okary, którą staram się na bieżąco wykorzystywać w nowych przepisach, np. w SNICKERSIE. Wybierając się na Wegańską Kuchnię Społeczną w moim mieście wpadłam na pomysł aby z okary zrobić słodki twarożek i zamknąć go w formie bułeczek. Takie połączenie przypadło wielu osobom do gustu, zatem nie pozostaje mi nic innego jak podzielić się również z Wami przepisem. A nóż widelec i Wy się zakochacie w tym smaku :)
13 listopada 2014
ZUPA KREM Z GRUSZKI I PIETRUSZKI
Kremowa, aromatyczna zupa, idealna na jesienno-ziomowe chłodne dni. Słodkawa gruszka i pietruszka, do tego lekko kwaśne białe wino tworzą niebywale apetyczne połączenie. By złamać słodycz podaję ją z nasionami czarnuszki i orzechami włoskimi, które dodają smakowity element chrupkości.
11 listopada 2014
WEGAŃSKI SHANGHAJ
Na wstępie zaznaczam, że relacja jest dość obszerna, jednak w trakcie pobytu padł mi aparat i zmuszona byłam ratować się aparatem w telefonie.
2 listopada 2014
ZAPIEKANE WARZYWA W PIWIE, POD CIASTEM FRANCUSKIM
Pogoda za oknem iście angielska, jest szaro i zimno, złota polska jesień gdzieś w tym wszystkim ginie. Przestajemy mieć już ochotę na świeże, lekkie sałatki warzywne, a nasze organizmy domagają się rozgrzewającego i sycącego jedzenia. Dzisiejszy przepis jest inspirowany kuchnią Wysp Brytyjskich - gęsty, warzywny, wyrazisty w smaku gulasz ukryty pod kruchym ciastem francuskim. Pyszna propozycja nie tylko dla fanów piwa :)
30 października 2014
OWSIANKA Z KARMELIZOWANĄ GRUSZKĄ I CHIA
Owsianka to od jakiegoś czasu podstawa mojego śniadania. Wiem, że to dość monotonne, ale mogę ją jeść codziennie. Tym razem przedstawiam Wam przepis na owsiankę z karmelizowaną gruszką i nasionami szałwii hiszpańskiej, które są świetnym źródłem kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6. Ponad to cechują się dużą zawartością błonnika oraz witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, m.in. wapń, magnez, żelazo, fosfor, cynk. Nasiona chia spowalniają wchłanianie i regulują poziom cukrów we krwi, zatem polecane są szczególnie dla diabetyków. Taka owsianka świetnie sprawdza się na te chłodne poranki, pobudzając i dając mnóstwo energii do działania.
4 października 2014
HUMMUS Z BIAŁEJ FASOLI
Przychodzę dzisiaj do Was z przepisem na pyszną, kremową pastę wzorowaną na klasycznym hummusie. W tym wydaniu jednak podstawą jest biała fasola, dzięki której hummus jest delikatny i łagodny w smaku. Dodatkowo wzbogacony jest o pestki granatu, które przełamują lekką goryczkę pasty sezamowej, dodając przy tym świeżości. Świetnie komponuje się z lekkimi chlebkami i świeżymi warzywam
1 października 2014
ZUPA Z KIMCHI
Zupa z kimchi należy do jednej z moich ulubionych, z resztą uwielbiam zupy azjatyckie. Przede wszystkim dlatego, że są bardzo aromatyczne i sycące. Wystarczy jedna miska aby porządnie rozgrzać swój organizm i nasycić.
Podstawą tej zupy jest kiszona kapusta pekińska. Dodatkowo zawiera porcję białka w postaci tofu, może być wzbogacona także o ulubiony makaron i grzyby. Za sprawą kiszonej kapusty pekińskiej zupa jest bardzo aromatyczna, ale i dość ostra, więc przestrzegam osoby przepadające za delikatnymi zupami - może nie przypaść Wam do gustu. Natomiast osoby lubiące wyraziste dania zachęcam do wypróbowania, szczególnie w jesienno-zimowym czasie. Miska takiej zupy potrafi rozgrzać niejednego zmarzlucha.
Podstawą tej zupy jest kiszona kapusta pekińska. Dodatkowo zawiera porcję białka w postaci tofu, może być wzbogacona także o ulubiony makaron i grzyby. Za sprawą kiszonej kapusty pekińskiej zupa jest bardzo aromatyczna, ale i dość ostra, więc przestrzegam osoby przepadające za delikatnymi zupami - może nie przypaść Wam do gustu. Natomiast osoby lubiące wyraziste dania zachęcam do wypróbowania, szczególnie w jesienno-zimowym czasie. Miska takiej zupy potrafi rozgrzać niejednego zmarzlucha.
30 września 2014
PIZZA BIAŁO-ZIELONA
Kilka dni temu w jednej z grup wege na Facebooku, ktoś rzucił hasło: "co zrobić z majonezem?". Poza oczywistym dodatkiem do sałatek, pierwsza moja myśl to pizza, jedna z moich ulubionych. Dlatego dzisiaj przychodzę do Was z przepisem na pizzę z majonezem. Być może to nieco kontrowersyjne połączenie, ale pizza jest przepyszna. Nie potrzebujemy żadnego sera, bo używając właśnie majonezu zamiast tradycyjnego sosu pomidorowego otrzymujemy pizzę z pysznym, kremowym jasnym sosem. Świetnie komponują się z nią zielone warzywa, np. groszek, szpinak, oliwki, kapary, karczochy, szparagi itp. Dzięki cienkiemu ciasto i niedużej ilości dodatków pizza jest lekka, ale i sycąca. Ponad to jest przepiękna wizualnie i swoimi kolorami przywołuje wiosnę.
25 września 2014
WYTRAWNE PANCAKES NA MĄCE Z CIECIERZYCY
Pancakes, czyli grube naleśniki są jedną z najbardziej popularnych propozycji śniadaniowych w Ameryce. Z puszystych placków układa się stosik, który wzbogaca się o masło i syrop klonowy. Osobiście nie przepadam za naleśnikami na śniadanie, czuje się po ich zjedzeniu zasłodzona, jest mi ciężko i szybko znów jestem głodna.
Tym razem postanowiłam lekko zrewolucjonizować tradycyjne pancakes. Mąkę pszenną zastąpiłam mąką z ciecierzycy, dzięki czemu placuszki są bogate w białko, są sycące i mięciutkie. Najbardziej smakują mi w wersji wytrawnej z dodatkiem słodkiej papryki i bazylii. Dzięki użyciu mąki z ciecierzycy takie placki będą również odpowiednie dla osób na diecie bezglutenowej oraz dla diabetyków.
Tym razem pancakes podałam z ziołowym serkiem z okary, awokado i kiełkami, wierzch polałam odrobiną octu balsamicznego. Jeśli macie ochotę na słodkie śniadanie, to wystarczy ilość soli w przepisie zredukować do szczypty oraz dodać łyżeczkę cukru waniliowego. Podać np. ze słodkim serkiem z nerkowców i owocami.
Tym razem postanowiłam lekko zrewolucjonizować tradycyjne pancakes. Mąkę pszenną zastąpiłam mąką z ciecierzycy, dzięki czemu placuszki są bogate w białko, są sycące i mięciutkie. Najbardziej smakują mi w wersji wytrawnej z dodatkiem słodkiej papryki i bazylii. Dzięki użyciu mąki z ciecierzycy takie placki będą również odpowiednie dla osób na diecie bezglutenowej oraz dla diabetyków.
Tym razem pancakes podałam z ziołowym serkiem z okary, awokado i kiełkami, wierzch polałam odrobiną octu balsamicznego. Jeśli macie ochotę na słodkie śniadanie, to wystarczy ilość soli w przepisie zredukować do szczypty oraz dodać łyżeczkę cukru waniliowego. Podać np. ze słodkim serkiem z nerkowców i owocami.
22 września 2014
15 września 2014
11 września 2014
MASŁO ORZECHOWE
Ktoś spyta po co podawać przepis na masło orzechowe, które można kupić w zasadzie każdym sklepie. Przede wszystkim po to, aby wiedzieć co się je. Półki sklepowe pełne są maseł orzechowych, które wzbogacane są o cukier, sól, a przede wszystkim masę niepotrzebnego oleju, aromatów, stabilizatorów i tym podobnych. Rzadko można spotkać masło, które zawiera więcej niż 60-70% orzechów. Dodatkowo koszt produkcji własnego masła jest znacznie mniejszy niż kupnego, które jak wspomniałam najczęściej dopychane jest niepotrzebnymi składnikami.
4 września 2014
HUMMUS DYNIOWY Z PIECZONYM CZOSNKIEM
Hummus klasyczny to jedna z moich ulubionych przekąsek. Uwielbiam go jeść z warzywami -świeżymi i pieczonymi, ze świeżo wypiekanymi pitami, czy krakersami. Tak samo mam z dynią. Po prostu ją uwielbiam, w każdej postaci. Nie może być więc nic lepszego od połączenia hummusu z dynią! I to nie byle jakiego połączenia, bo do przepysznego duetu dołącza pieczony czosnek, który smakuje i pachnie zupełnie inaczej niż surowy. Bez obaw zatem, takim hummusem do woli możemy smarować kanapki do szkoły, czy pracy :) Hummus w jesiennej odsłonie.
31 sierpnia 2014
24 sierpnia 2014
ZUPA DYNIOWA Z MLEKIEM KOKOSOWYM
Koniec sierpnia, a czuje się jakby był październik. Chłodno, wietrznie, znów marzną dłonie i stopy, ale na ratunek przychodzą zupy. Rozgrzewające, aromatyczne, pełne smaku i świeżych warzyw, cóż może być lepszego. W sklepach pojawiają się pomarańczowe cuda, z których można przygotować masę pyszności. Mowa oczywiście o kształtnych dyniach, z których zrobicie np. DYŃKOWE BURGERY (chyba moje ulubione!), czy właśnie zupy. Tym razem przepis na delikatną zupę krem z dyni i mleczka kokosowego, do tego chrupiące skwarki tofu i szczypior, które świetnie się komponują z aksamitną konsystencją zupy.
22 sierpnia 2014
NAJLEPSZE WEGAŃSKIE CIASTO CZEKOLADOWE
Dzisiaj przepis na najprostsze i przy tym najsmaczniejsze ciasto czekoladowe, które zrobicie ze składników, które każdy z Was pewnie ma w domu. Wystarczy wymieszać dobrej jakości ciemne kakao, mąkę, ulubione mleko roślinne i słodziwo. Upieczone ciasto można oblać czekoladą, obsypać cukrem pudrem, polać ulubioną polewą, najsmaczniejsze jest jednak bez zbędnych dodatków. Mocno czekoladowe, miękkie, nieco wilgotne - ciasto idealne!
20 sierpnia 2014
WEGETARIAŃSKA ZUPA PHO
Jeśli ktokolwiek zostanie spytany, jakie danie kojarzy mu się z Wietnamem, odpowiedź wyda się oczywista: sajgonki! Co natomiast z miską (czasem wręcz miednicą) aromatycznego bulionu, w którym zatopione są metry ryżowego makaronu i w oryginale kawałki mięsa. W istocie, zabiegani i zarobieni ludzie mieszkający w Azji Południowo-Wschodniej nie rozdrabniają się na zupę i drugie danie (jak robi to większość z nas). Siłą rzeczy micha z potężną ilością węglowodanowo-proteinowo-witaminowej zupy, stanowi podstawę codziennego zaspokajania głodu. To właśnie jest pho - cały obiad w jednej misce. Ostatnimi czasy zawojowuje on świat niepowtarzalnymi aromatami, które nie tylko cieszą podniebienia, ale też pozwalają szybko i skutecznie nasycić ciało. Innymi słowy, pho jest nie tylko bardzo smaczne, ale zwyczajnie, po zjedzeniu całej miski nie chce się ani jeść, ani pić, przy tym pozwalając swoim amatorom zanurzyć się w jedynym swoim rodzaju aromacie. Wersja wegetariańska tej zupy z z pozoru nie ma prawa bytu, bowiem jej podstawą jest ogromna ilość mięsa... no ale, dla chcącego nic trudnego. W sieci można znaleźć wiele przepisów na zeweganizowaną wersję tej kultowej zupy, jak i w niektórych barach, np. w warszawskim Loving Hut, czy Au Lac, które zainspirowały mnie do stworzenia swojej wersji. Tworząc bulion opierałam się na przepisie Jadłonomii oraz TheKitchn.
Polecam spróbować, bardziej aromatyczna, rozgrzewająca i sycąca zupa prawdopodobnie nie istnieje!
18 sierpnia 2014
HUMMUS KLASYCZNY
Hummus ostatnimi czasy zyskuje ogromną popularność wśród Polaków, co dzieje się z resztą słusznie, ponieważ poza tym, że jest przepyszny to zawiera wiele wartości odżywczych. Hummus najczęściej przygotowuje się z ciecierzycy (nazywanej cieciorką, błędnie z resztą), która jest przede wszystkim zdrowym źródłem białka, ale i fosforu, potasu, żelaza, witamin z grupy B oraz błonnika. Ponad to te malutkie ziarenka mają działanie przeciwbólowe, obniżają poziom cholesterolu oraz są odpowiednie dla diabetyków i osób na diecie bezglutenowej. Hummus składa się także z pasty sezamowej, która bogata jest w wapń oraz z czosnku i cytryny, które zawierają witaminę C oraz działają bakteriobójczo.
Hummus to pasta bardzo uniwersalna, którą można spożywać zarówno na śniadanie, jak i obiad. Najczęściej podawana z chlebkiem pita, falafelami i świeżymi warzywami.
7 sierpnia 2014
KLASYCZNA OWSIANKA
Nie przepadam za słodkimi śniadaniami. Jedyne połączenia jakie zwykle tolerowałam to owoce z granolą i sojowym jogurtem naturalnym. Ostatnio jednak zakochałam się w owsiance, gęstej, kremowej, przepysznej!
Poniżej podaję przepis na prośbę mojej siostry :*
Poniżej podaję przepis na prośbę mojej siostry :*
1 sierpnia 2014
SERNIK Z OKARY O SMAKU SNICKERSA
Przedstawiam Wam dzisiaj przepis na sernik - bez sera, nawet bez tofu, czy kaszy jaglanej. Jest to ciasto na bazie okary, a czym jest okara?
Okara to produkt uboczny otrzymywany z nasion soi przy wyrobie mleka sojowego, która sama w sobie ma lekko śmietankowy, czy dla niektórych kokosowy smak. Jednak często uznawana jest za bezwartościowy odpad.
Okara jest bogata w błonnik, który łagodzi niestrawności i dolegliwości związane z jelitami, poza tym składa się w dużej mierze z wody, dzięki czemu ma niewiele kalorii. Zawiera również wiele składników odżywczych: wapń, żelazo, postas, ryboflawinę, magnez, miedź, fosfor oraz witaminę E, K, B1 i śladowe ilości witaminy B2. Warto również dodać, że okara dzięki zerowemu poziomowi cholesterolu dobrze wpływa na nasze krążenie i ciśnienie krwi.
Warto zatem okarę wykorzystywać w swojej kuchni. Bazując na niej możemy stworzyć kolety, pulpety, pieczenie, ciasteczka, czy ciasta.
Poniżej przedstawiony sernik jest wyśmienity - wnętrze miękkie i kremowe, a zewnątrz warstwa czekolady, pod którą kryją się orzechy w karmelu, nie ma nic lepszego!
Przy następnej produkcji domowego mleka sojowego nie zastanawiajcie się co robić z okarą, po prostu wróćcie do tego przepisu i koniecznie przygotujcie takie ciasto!
30 lipca 2014
29 lipca 2014
27 lipca 2014
PESTO Z JARMUŻU
Zatem takie pesto to podwójna przyjemność - dla kubków smakowych i dla naszego organizmu. Nie zastanawiajcie się długo, tylko lećcie na bazarek, czy do Biedronki po jarmuż :)
15 lipca 2014
WEGAŃSKIE LODY CZEKOLADOWE
Lato w pełni, a lody na każdym kroku. Poza sorbetami dostanie wegańskich, kremowych, mlecznych lodów w Polsce jest dość rzadkim zjawiskiem. Nic straconego, domowe lody wcale nie wymagają dużych nakładów pracy i niebywałych zdolności kulinarnych. Wystarczy kilka składników i mamy najlepsze na świecie lody przygotowane własnoręcznie. Na blogu znajdziecie przepisy na LODY WANILIOWE, z MASŁEM ORZECHOWYM, czy CHAŁWOWE na bazie bananów! Tym razem przedstawiam klasyczne lody, czekoladowe. Najlepsze w świecie.
12 lipca 2014
7 lipca 2014
3 lipca 2014
29 czerwca 2014
27 czerwca 2014
CHRUPIĄCE KOTLECIKI Z BIAŁEJ FASOLI I MIĘTY
Uwielbiam połączenie białej fasoli z miętą. Na blogu możecie znaleźć już pierożki z takim nadzieniem lub pastę kanapkową. Tym razem zapraszam Was na chrupiące kotleciki, które świetnie komponują się ze świeżymi chrupkimi warzywami, gotowanymi młodymi ziemniaczkami, czy jako kotlety burgerowe. Polecam również w wersji pieczonej lub grillowanej.
24 czerwca 2014
SERNIK JAGLANY Z JAGODAMI
Pojawiło się już na blogu kilka przepisów na oszałamiające serniki na bazie tofu - kremowy tofurnik ze skórką pomarańczową, tofurnik o smaku chałwy, czy dyniowy, jak i również serniczki na bazie kaszy jaglanej. Tym razem przedstawiam Wam przepis na bezsernik na bazie kaszy jaglanej i tofu, który jest przepyszny. Sycący, ale nie zapychający, miękki, zwięzły, lekko słodki ale z cudowną kwaśną nutą jagód. No, po prostu wyborny.
19 czerwca 2014
FALAFELE Z BOBU
Wszyscy znamy falafele z ciecierzycy, które do spotkania są nawet w każdej budce z kebabem, przepis na nie możecie znaleźć również na moim blogu: FALAFELE. Co dziwne, znacznie mniej popularne są falafele z bobu, które są równie smaczne, co te z ciecierzycy. W sieci można znaleźć przepisy na takie kotleciki, jednak większość wymaga ugotowanego bobu, bobu w skórkach lub kombinacji bobu z ciecierzycą. Po co? nie wiem, te falafele są przepyszne, mają świetną konsystencję, są miękkie i nie za suche, do tego cudowny zielony kolor, no i smak. Z resztą sami wypróbujcie, sezon na bób uważam za otwarty, zatem do dzieła! :)
13 czerwca 2014
WEGAŃSKIE LODY Z MASŁEM ORZECHOWYM, JAK SNICKERS
Tak pysznych lodów dawno nie jadłam! Kojarzycie lody Snickers? ja jadłam je może dwa razy w życiu i te, które przygotowałam smakują tak samo! a przynajmniej tak mi się wydaje. Są konkretne, wystarczająco tłuste, nie są rozwodnione, kremowe, słodkie, lekko słone, z kawałkami orzeszków mmniam! Nadają się do jedzenia solo, w wafelku czy na patyku polane czekoladą. Masa możliwości i mnóstwo smaku!
4 czerwca 2014
WEGAŃSKIE LODY WANILIOWE
Domowe wegańskie lody są najlepsze, kremowe, nie za słodkie, no po prostu idealne. Dzisiaj przedstawiam lody waniliowe, no może kokosowo-waniliowe, bo jednak kokos jest lekko wyczuwalny. Takie lody to świetna alternatywa dla kupnych, bo robi się je szybko i bardzo łatwo. Dodatkowo mogą stanowić podstawę do tworzenia kolejnych smaków, np. dodając zmiksowane świeże truskawki otrzymamy pyszne lody truskawkowe.
1 czerwca 2014
DOMOWY EKSTRAKT WANILIOWY
Ekstrakt waniliowy jest prawdopodobnie najpopularniejszym aromatem do ciast, a zarazem jednym z najtrudniej dostępnych. Półki sklepowe w prawdzie opływają od różnorodnych olejków, ekstraktów, aromatów na bazie waniliny, które mimo pozorów z prawdziwą wanilią nie mają nic wspólnego. W spożywczaku, czy supermarkecie ciężko dostać ekstrakt waniliowy. Od jakiegoś czasu przygotowuje w domu swój własny, któremu do pięt nie dorastają wszystkie sklepowe wanilinowe wynalazki. Przygotowanie takiego cuda jest szalenie proste, szybkie i nie wymaga wyszukanych składników, a jedynie alkoholu i świeżych lasek wanilii. Dodatkowo taki ekstrakt starcza na bardzo dłuuugo i w zależności od potrzeb może być uzupełniany o alkohol, a po dłuższym zużyciu o nowe laski wanilii.
28 maja 2014
BURGERY Z CZARNEJ FASOLI
Przedstawiałam już przepis na IDEALNE BURGERY Z CZERWONEJ FASOLI, BURGERY Z CIECIERZYCY, DYŃKOWE, czy SEITANOWE , tym razem czas na burgery z czarnej fasoli. Bardzo sycące, soczyste i zwięzłe, a przy tym mega smaczne i aromatyczne, co jest zasługą przypraw. Ponad to zamieszczam przepis na jedne z lepszych bułek hamburgerowych jakie udało mi się zrobić. Sugerowałam się przepisem z kotlet.tv. Bułeczki wyszły przepyszne - mięciutkie, delikatne, takie jakie powinny być, serio :)
24 kwietnia 2014
WEGAŃSKIE ZAKOPANE
Zakopane jak wszem i wobec wiadomo nie jest miasteczkiem przystosowanym dla wegetarian, a co dopiero dla wegan. To miejsce pełne śmierdzących serów, smażonych kiełbas, tłustych gofrów, wszechobecnych dorożek.. Co nie zmienia jednak faktu, że chęć przybycia tam jest silniejsza. Będąc w Zakopanem na szczęście zawsze mam możliwość gotowania w domu, ale wiem że wiele osób ma problem typu "co ja będę tam jadł/-a"... Wielkiego wyboru nie ma, ale poza zakopiańskimi bułami, czy zwykłą pizzą można wybrać się do kilku innych miejsc, z których z pewnością nie wyjdziemy głodni!
22 kwietnia 2014
PESTO Z CZOSNKU NIEDŹWIEDZIEGO
Pesto można zrobić w zasadzie z każdej zielonej rośliny i z każdych orzechów. Wszyscy znamy tradycyjne pesto z bazylii, natki pietruszki, czy nawet rukoli. Dzisiaj przedstawiam bardzo smaczne, oryginalne w smaku pesto z liści czosnku niedźwiedziego oraz orzechów włoskich. Pesto przygotowuje się banalnie prosto i szybko, a poza tradycyjnym podaniem na pieczywie, czy z makaronem może stanowić ciekawy dodatek do wielu, wielu innych potraw.
21 kwietnia 2014
JAGLANE MINISERNICZKI
Wprawdzie do przygotowania ciasta na bazie kaszy jaglanej zbierałam się już dawno, ale dopiero po tym, gdy na tym cudnym blogu zobaczyłam prześliczne serniczki stwierdziłam, że tu i teraz muszę je mieć. Początkowo po spróbowaniu masy całość wydała mi się zbyt słodka, a po upieczeniu serniczki okropnie opadły, ale po spędzeniu w chłodzie całej nocy stały się idealne. Dosłownie. Koniecznie musicie wypróbować ten przepis, serniczki są bardzo proste w wykonaniu, a zapewniam że efekt końcowy będzie dla Was szalenie satysfakcjonujący.
No ale sernik bez sera?... no dobra, więc z tofu?... ale jak to z kaszy?! a tak to.
Pyszne, pachnące i śliczne małe cuda, dla każdego!
No ale sernik bez sera?... no dobra, więc z tofu?... ale jak to z kaszy?! a tak to.
Pyszne, pachnące i śliczne małe cuda, dla każdego!
16 kwietnia 2014
31 marca 2014
19 marca 2014
Subskrybuj:
Posty (Atom)